Bu hafta Salı günü yapılan istişarelerde bir çözüme ulaşılamadığını belirten Hristiyan Birlikleri Sendikası, Brüksel Havayolları kabin personelinin bugünden itibaren 3 günlük greve gideceği açıkladı.

Grev nedeniyle Çarşamba günkü uçuşların yaklaşık yüzde 20'si iptal edildi. Brüksel Havayolları sözcüsü Nico Cardone, bugün yaklaşık 10 uçuştan sekizini yapılabildiğini dile getirdi, grevden etkilenen yolculara bir alternatif sunulacağını kaydetti.

AB’den 18 yaşındaki 35 bin gence ücretsiz tren bileti fırsatı AB’den 18 yaşındaki 35 bin gence ücretsiz tren bileti fırsatı

Sendika açıklamasında memurların çalışma koşullarının ve ücretlerinin iyileştirilmesi çağrısı yinelendi.

Grev nedeniyle hafta sonuna kadar Brüksel Havalimanı’nda çok sayıda rötar ve uçuş iptali olabileceği ve özellikle Fransızca eğitim veren okulların tatil dönemine denk gelmesi nedeniyle ciddi aksamalar yaşanabileceği belirtiliyor.

Sosyalist ve Liberal sendikalar henüz greve katılmıyor. Ancak bugün devam eden görüşmelerde alınacak yeni kararlara göre hareket etmeyi planlıyor.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.