Belçika'nın Türk kökenli ilk belediye başkanı olan Saint-Josse-ten-Noode ilçesi Belediye Başkanı Emin Kır, hayat hikayesini Panzehir'e anlattı.

Dikkat çekici hayat hikayelerini izleyicisiyle buluşturan Panzehir adlı YouTube kanalının son konuğu Belçiçka'nın ilk Türk asıllı Belediye Başkanı Emir Kır oldu.

Türkiye'den Avrupa'ya göç eden ilk ailelerden birine mensup olan Emir Kır, sıra dışı hayat hikayesini anlattı.

1968 yılında Belçika’da madenci bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen Kır, burada başarılı olan nadir göçmen siyasetçilerden biri olarak dikkat çekiyor.

Belçika'nın başkenti Brüksel'in Saint-Josse-ten-Noode ilçesi Belediye Başkanı olan Kır, aynı zamanda Belçika parlamentosunda da vekillik görevini sürdürüyor.

"İlk Türk kökenli belediye başkanı"
Yaşıtları 18-20 yaşında evlenirken, üniversite eğitimini tercih eden, öğrencilik hayatında dönemin belediye başkanı tarafından keşfedilerek siyaset hayatına atılan Kır, başarılarla dolu hayatının dönüm noktalarını anlattı.

Şimdilerde ülkedeki "İlk Türk kökenli belediye başkanı" olarak tanınan ve “Türk olmak batı dünyasında kolay değil" diyerek bu duruma dikkat çeken Kır'ın Panzehir YouTube kanalındaki Belçika’da bir Türk başlıklı videosu yayında.
 

Kaynak: Ensonhaber

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.