Belçika’nın Limburg iline bağlı Tongeren belediyesinde yaşanan ve tüm ülkeyi şoka uğratan tecavüz vakasında mahkeme kararını verdi. Kendi öz kızını 20 yıl boyunca kandırarak ve uyku ilacı vererek tecavüz eden D. B. adlı babaya 17 yıl hapis cezası verildi.

Bu hafta Perşembe günü mahkemeye çıkarılan baba için savcılık 12 yıl hapis cezası talebinde bulunmuştu. Şu anda 29 yaşında olan kızına 2001-2023 yılları arasında defalarca tecavüz ettiği belirlenen babaya 17 yıl hapis cezası verildi.

57 yaşındaki baba 17 yıl hapis cezasının yanı sıra kızına 58 bin euro, karısına ise 20 bin 412 euro tazminat ödemeye mahkum edildi.

20 yıl boyunca tecavüz edildi
Mağdura göre, her şey sekiz yaşındayken babası tarafından banyoda ilk kez tecavüze uğradığında başladı. İddiaya göre 12 yaşından itibaren düzenli olarak akşam yemeğinden sonra aniden uykuya dalma gibi belirtilen gösteren çocuk bunun özellikle hafta sonlarında olduğunu belirtiyor.

Mağdurun ailesi annesinin de 30 yıldır aynı belirtilerle mücadele ettiğinden dolayı önce bunu genetik bir rahatsızlık olduğunu düşündü. Bu nedenle kızı ve annesini çok fazla sıkıştırmamaya çalışan ailenin bilmediği nokta baba D.’nin o dönemde kendi sapkınlığını tatmin etmek için kızına uyku ilacı verdiği.

Sahte e-posta hesabı
Mağdur 2020 yılında ebeveynlerinin evinden ayrıldığında, baba kızını hafta sonları eve çekmek için yeni bir plan yaptı. Baba hastanede karşılaştığını iddia ettiği ve kızı ile eşinin hastalık belirtileri hakkında konuştuğunu söylediği sözde bir akciğer uzmanı adına sahte bir e-posta hesabı oluşturdu.

Sahte hesaptan kendisine ve kızına gönderdiği e-postalarda, doktor adına kızının uyması gereken bir ilaç programından bahsetti. Buna göre sözde uyku hastalığını kontrol altına almak için kızın her sekiz haftada bir, Cumartesi günleri beş adet hap alması gerekiyordu. Bu da kızın ilaçları aldığı gün yemekten sonra bayılmasına ve babası tarafından defalarca tecavüze uğramasına neden oluyordu.

Annesi de o gecelerin her birinde, adamın muhtemelen akşam yemeğine kattığı uyku hapları yüzünden derin bir uykuya dalıyordu. 

Baldız bu iğrençliği ortaya çıkarttı!
Sonunda, şimdi 29 yaşında olan kadının erkek kardeşinin karısı, uyku sendromu ve kayınpederinin öne sürdüğü hikaye hakkında giderek daha fazla soru sormaya başlar. Genç kadını durumun aslında farklı olabileceği yönünde ikna eder.

Belçika Vatan Duası Vakfı'ndan Vekaletle Kurban Bağışı Kampanyası Belçika Vatan Duası Vakfı'ndan Vekaletle Kurban Bağışı Kampanyası

Mağdur kadın, yengesi ve erkek kardeşinin desteğiyle babasını tuzağa düşürmek için son bir kez daha ilaç almaya karar verir ve olayların gerçekleşmesine izin verir. Ertesi gün, yani 5 şubat 2023 günü, uyuşturucunun etkisindeyken Leuven'deki bir tıp merkezine giderek fiziksel muayene olur. İşte o zaman korkunç hikaye ortaya çıkar.

Kızın annesi de 30 yıldır kızıyla aynı semptomlarla mücadele ettiğini belirterek, kızlarının henüz doğmadığı ya da çok küçük olduğu dönemde kendisinin de kocası tarafından yıllarca tecavüze uğradığını öne sürdü. Ancak bu suçlama henüz dava dosyasına eklenmedi.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.