Almanya’nın Saksonya-Anhalt eyaleti Salzwedel belediyesinde bulunan Altmark Kliniği'nde beş kilonun üzerinde bir bebek dünyaya geldi. Klinikten yapılan açıklamada, geçen hafta gerçekleşen doğumda anne Jenny Büttner ve bebeği Ida’nın sağlığının iyi olduğu belirtildi.

Kliniğin Salı günü bildirdiğine göre, küçük Ida 5140 gram ağırlığında ve 60 santimetre boyunda doğdu. Anne ve babasının boylarının da 1,76 ve 1,92 metre olduğu belirtildi.

Başhekim Georgi Marinov, Ida’nın normal doğumla dünyaya geldiğini belirtti. Doktor Marinov bu kadar büyük bir bebeğin normal doğumla dünyaya gelmesini “oldukça sıra dışı” olarak nitelendirdi.
Winterfeld'de ikamet eden anne Jenny Büttner, doktorların aslında bebeğin doğum ağırlığının 1000 gram daha az olacağını varsaydığını belirtti. Bu nedenle daha önceden satın aldığı eşyaların bebeğine çok küçük geldiğini ifade etti.

ida bebek 02

Almanya'nın rekortmen bebeği
Her ne kadar Ida bebek “XXL bebek” olarak adlandırılsa da Almanya rekortmeni değil. Almanya’nın rekortmen bebeği, 15 Ekim 2020'de Brandenburg eyaleti, Cottbus kentindeki Carl Thiem Kliniğinde dünyaya geldi. Sözü edilen Leander bebek sezaryen ile doğdu ve doğduğunda 6,7 kilogramdı.

Guinness Dünya Rekorları Kitabı'na giren tüm zamanların en ağır bebeği ise 1879’da ABD’de doğdu. Neredeyse 11 kilo ağırlığında doğan bebek, ancak 11 saat hayatta kalabildi.

©Sonhaber.eu
Fotoğraf: Altmark Kliniği

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Almanya’da polis konteynere sıkışıp ölen annenin bebeğini arıyor! Almanya’da polis konteynere sıkışıp ölen annenin bebeğini arıyor!

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.