Tulip Enstitüsünün birçok gönüllü ve Utrecht çevresindeki esnafların destekleriyle halka açık olarak organize ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı 800’den fazla kişinin katılımı ile gerçekleşti. Etkinlik çocukların doyasıya eğlendiği bir gün olarak hafızalara kazındı.

Hollandaca ve Türkçe ile iki dilli büyüyen çocukların Türkçe ana dil gelişimlerini desteklemek için çalışmalar yürüten Tulip Enstitüsü birçok faaliyetinin yanı sıra çocuklara Türkçe etkileşimde bulunabilecekleri alanlar ve kültürel etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

çocuk bayramı 02

Utrecht’te yoğun katılımla gerçekleşen kutlamalar, başta bu anlamlı bayramı tüm dünya çocuklarına armağan eden M. Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

çocuk bayramı 05

Amsterdam Başkonsolosu M. Burak Ersoy ve Amsterdam Eğitim Ataşesi Anıl Yılmaz’ın katıldığı etkinlikte Başkonsolos Ersoy konuşma yaparak günün anlam ve önemini vurguladı ve kendi çocukluğundaki 23 Nisan kutlamalarındaki duygularını paylaştı.

çocuk bayramı 06

Ardından Sanatolia Çocuk Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ve 23 Nisan şenliğinin ana sponsoru Renqli bünyesinde bulunan gençlerin müzik performanslarıyla ile devam etti.

çocuk bayramı 01

23 Nisan kutlama pastasının kesilerek çocuklara ikram edildiği etkinlikte geleneksel bayram oyunları, yüz boyama, el becerileri, zıplama alanı Atatürk sergisi ve okuma köşeleri gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Tatile evcil hayvanı ile çıkanlar için Avrupa Birliği sağlık ve güvenlik kuralları Tatile evcil hayvanı ile çıkanlar için Avrupa Birliği sağlık ve güvenlik kuralları

Içocuk bayramı 04

Gönüllülerden Atanur Baştuğ’un katkılarıyla düzenlenen Atatürk sergisi ise gün boyu ziyaret edildi.

çocuk bayramı 03

Misafirlere ikramların sunulduğu günde en çok ilgiyi patlamış mısır, pamuk şeker ve dondurma çekti. 
Çocuklar etkinlikten Tulip enstitüsünün minik hediyeleri ve Türk Hava Yollarının maket uçak hediyesiyle ayrıldı.

çocuk bayramı 07
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş