Avusturya’nın Tirol eyaletinin başkenti İnncbruck’ta yaşayan 70 yaşındaki bir kişi, kendisini Sosyal Yardım Dolandırıcılığı Çalışma Grubu SOLBE’ye ihbar eden yakınını öldürmekle tehdit etti. Gözaltına alınan kişi daha sonra serbest bırakıldı.

Basına yansıyan habere göre Avusturya vatandaşı olan kişi, bir tanıdığı tarafından Sosyal Yardım Dolandırıcılığı Çalışma Grubu SOLBE’ye şikayet edildi. Yapılan şikayette adamın Türkiye’de birden fazla ev, arazi ve daireye sahip olduğu ve yıllardır haksız yere kira yardımı aldığı iddia edildi.

Task Force SOLBE Ermittlungsgruppe tarafından yapılan incelemelerde, adamın 2008’den 2017’ye kadar her yıl kira yardımı için başvuruda bulunduğu, bu süreçte Türkiye’deki mülklerini ve uzun süre Türkiye’de kaldığını yetkililere bildirmediği ortaya çıktı.

Utkan Haber sitesinde adam, soruşturma ekibi tarafından sanık olarak sorgulandıktan ve tapu kayıtları ve mülkiyet belgesi gibi suçlandığı deliller kendisine sunulduktan sonra, şikayetçinin ev adresine giderek kadını "öldürmekle" tehdit etti.

Utkan Haber sitesinde yer alan haberde adam hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ve daha sonra serbest bırakıldığı belirtildi.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Avusturyalı siyasetçiden tartışma yaratan ırkçı sözler: Domuz eti yemeyen teröre meyilli olur! Avusturyalı siyasetçiden tartışma yaratan ırkçı sözler: Domuz eti yemeyen teröre meyilli olur!

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.