Sheila Szmerekova 2017 yılında daha sonra video olarak da yayınladığı eyleminde bir Kuran-ı Kerim'den sayfalar koparmış, tuvalet kağıdı olarak kullanmış ve sonra da yakmıştı. Szmerekova videoyu izleyenleri de Müslümanlara karşı mücadele etmeye çağırmıştı.

AB, deprem bölgelerine destek için konferans düzenliyor AB, deprem bölgelerine destek için konferans düzenliyor

Mahkeme Sheila Szmerekova’yı Müslümanların kutsal kitabını aşağılamak gibi aşırı bir eylemi gerçekleştirerek, "başka halklardan, kültürlerden ve dinlerden olanlara karşı halkı tahrik etmekten" suçlu buldu ve “etnik nefret” suçu işlediği için 3 yıl hapis cezasına mahkûm etti. Mahkeme Szmerekova’nın cezasının ertelenmemesine de karar verdi.

Szmerekova duruşmada Kuran-ı Kerim’i başka bir ülkede kitapçıdan satın aldığını, ancak videoyu Slovakya’da hazırladığını söyledi.

Suç konusu fiili işlediğini reddetmemekle birlikte Szmerekov, kendini suçlu hissetmediğini çünkü bu eylemiyle herhangi kimseye bir zarar verdiğini düşünmediğini de ileri sürdü.

Hâkimin eyleminin gerekçesi üzerine sorduğu soruya Szmerekova insan kaçakçıları tarafından kaçırıldığı, Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nde fuhuş hayatına zorlandığı ve Finlandiya’da da kapatıldığı mülteci kampında Müslümanlar tarafından kendisine tecavüz edildiği yanıtını verdi.

BBC-2

Fotoğraf: Facebook

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.