Sağlık alanındaki en büyük haber sitelerinden biri olan Skipr adlı sağlık sitesinde yer alan habere göre, bu yılın başında kadın doğum ünitesinde çalışan beş hemşire, ilaç hırsızlığı iddası ile işten çıkartıldı. Bölüme yerleştirilen gizli kameralardan rahatsız olan bazı hemşireler ise istifa etti.

Hollanda’ da yeni kurulacak hükümet oturum haklarını kısıtlayacak Hollanda’ da yeni kurulacak hükümet oturum haklarını kısıtlayacak

Bir hastane sözcüsü, "gizlilik kaygıları nedeniyle bireysel vakalar hakkında yorum yapmadıkları" için haberleri doğrulayamadıklarını bildirdi. Ancak hastane bu yılın başından beri kadın doğum bölümü için yeni personel arayışını sürdürüyor.

Gizli kameralar yerleştirildi
Skipr'e göre bu yılın başında oxazepam ve temazepam gibi stres ve anksiyete semptomları için kul ilaçların stok dolaplarından kaybolduğu fark edildi.  Bunun üzerine hastane gizli kameralar yerleştirdi.

Personelin gizli kameralar konusunda hiçbir şey bilmediği belirtilen haberde, olayın ortaya çıkmasından sonra en az 5 hemşirenin kameralardan duyduğu memnuniyetsizlik nedeniyle bölümden ayrıldığı belirtildi.

Veri Koruma Yasası’na göre bir hastaneye gizli kamera yerleştirilmesi eğer meşru bir menfaat söz konusu ise izin verilmektedir. Buna ciddi hırsızlık şüphesi de dahildir.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.