banner112

Hollanda’da COVID-19 kısıtlamaları bugünden itibaren üç aşamada kaldırılıyor

banner94

Hollanda COVID-19 kısıtlamaları bugünden itibaren üç aşamada kaldıracak. Hangi uygulama ne zaman devreye girecek? İşte cevabı…

HOLLANDA 16.02.2022, 08:24 16.02.2022, 08:44
Hollanda’da COVID-19 kısıtlamaları bugünden itibaren üç aşamada kaldırılıyor

Sağlık Bakanı Ernst Kuipers, dün akşam düzenlenen basın toplantısında ülkede uygulanan Covid-19 kısıtlamalarının bugünden itibaren üç aşamada kaldırılacağını duyurdu. 

Aşılar, destekleyici aşılar ve yerleşik bağışıklık sayesinde virüse karşı daha dirençli olduklarını belirten Kuipers, "Hollanda tekrar açılacak. Bunu bir kerede değil 3 aşamada büyük adımlarla yapacağız." dedi.

Bakanın açıkladığı aşamalar şu şekilde işleyecek;
16 Şubat 2022’den itibaren

Evlerde misafir kabul edebilme sayısı sınırsız olacak. Evden çalışma tavsiyesi, mesai saatinin en fazla yarısını ofiste çalışabilme şeklinde değişecek.

Dışişleri Bakanlığının seyahat tavsiyelerinde, Kovid-19 vaka sayıları ve bununla ilgili gelişmeler değerlendirilmeyecek. Bu kararla Avrupa Birliği (AB) dışında çok sayıda ülke, "turuncu" kod olan "sadece gerekli seyahatler" listesinden "sarı" kod olan "risksiz seyahatler" listesi arasına girecek.

19 Şubat 2022’den itibaren
Kültür sektörü, kafe ve restoranlar 01.00'e kadar açık kalabilecek, ziyaretçi sayısı 500 kişi ile sınırlı olacak, sabit oturma yeri, maske takma ve 1,5 metre sosyal mesafe şartı sona erecek.

500 kişiden fazla ziyaretçinin bulunduğu alanlarda, maske takma ve sabit oturma yeri şartı devam edecek. Karantina süresi, 7 günden 5 güne düşürülecek.

25 Şubat 2022’den itibaren 
1,5 Metre sosyal mesafe kuralı her yerde sona erecek.

Gece hayatı, eğlence sektörü, festivaller ve etkinlikler de dahil olmak üzere her yerde açılış ve kapanış saati uygulamasına son verilecek.

500 Kişiye kadar ziyaretçisi bulunan kapalı mekanlarda girişte gösterilen Korona Giriş Belgesi uygulamasına son verilecek.  

500 kişinin üzerinde ziyaretçiye sahip kapalı alanda hizmet veren mekanlara girişte, "1G" olarak adlandırılan negatif korona test sonucu ibraz edilmesi gerekecek. Bu şart, borsa ve kongre gibi ziyaretçilerin dolaştığı yerlerde geçerli olmayacak.

Maske takma şartı sadece toplu taşıma araçlarıyla havalimanı ve uçak seyahatlerinde uygulanacak.
Yurt dışından Hollanda'ya giriş ve dönüşlerde karantina yükümlülüğü kalkacak.

15 Mart değerlendirme günü
Hükümet, 15 Mart'ta "toplu taşımada maske takma" ve "1G"  kuralları ile "kısmen evden çalışma" tavsiyesini değerlendirecek.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@