Hollanda Demiryolları (NS) özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğun olarak kullanılan bazı hatlarda ek ücret almayı planlıyor. NS bu sayede yolcu yoğunluğunun azalacağını öngörüyor. 

NS açıklamasına göre sabah 8.00 ile 8.30 arasındaki biletlerde 2,50 euro ek ücret alınacak. Akşamüzeri 17.00 ile 17.30 saatleri arasındaki biletlere ise 2 euro ek ücret ödenecek. Bunun yanı sıra belirtilen yoğun saatlerin öncesinde ve sonrasındaki yarım saatte ekstra 1,50 euro ödenecek.

Bu düzenleme tüm hatlar için geçerli olmayacak. NS ek ücretin özellikle yoğun seyahat edilen Randstad bölgesindeki hatlarda uygulanacağını belirtiyor.

Bugün Temsilciler Meclisinde gündeme gelecek olan yoğun saatlerde ek ücret uygulaması şimdiden birçok partinin tepkisine neden oldu. Partilerin çoğu özellikle yoğun saatlerde seyahat etmekten başka seçeneği olmayan birçok yolcu için ve enflasyonun arttığı bu dönemde tren biletine ek ücret alınmasını istemiyor. 

©Sonhaber.eu
Fotoğraf: arkeolojikhaber.com

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.