Bulgaristan’ın Vidin ve Botevgrad şehirleri arasındaki kritik öneme sahip 13,6 kilometrelik yeni otoyol hizmete açıldı. 

Bulgaristan Vidin – Botevgrad yolu üzerinde 13,6 km uzunluğunda olan yol, Makreş kavşağından başlayıp Bela’ya kadar devam ediyor. I-1 ana yolunun ulaşamayacağı yeni bir rotaya gidiyor. Tesisin tamamlanmasıyla birlikte Dimovo kasabası ve Bela köyünden yoğun transit trafik geçmeyecek ve böylece bölgedeki trafik güvenliği artırılacak. 

Yeni bölüm, refüj bölme şeridi ve banklarla birlikte her iki yönde, iki şeritli bir otoyol. Şeritlerde iki yaz trafik şeridi, bir acil durum şeridi bulunuyor ve uzunlamasına eğimi daha büyük olan bazı bölümlerde yavaş hareket eden kamyonlar için bir şerit inşa ediliyor. Vidin yolunda 36-39. km arasında, Botevgrad yönünde ise 39-44. km arasında birer adet olacak. – s. bölümünde 2 adet yol kavşağı yapılmıştır. 36. km’deki “Makresh” köyü ve s. “Bela” köyü – 46. km’de. Bunlar aracılığıyla bölgedeki diğer yollarla bağlantı sağlanacak. Archar Nehri üzerinde uzunluğu 118 m’yi aşan bir köprü, 205 m ve 218 m’lik iki viyadük, demiryolları da dahil olmak üzere karayolu ve tarımsal alt ve üst geçitler gibi bir dizi tesis inşa edildi. P. üst geçit P. Sofya – Vidin hattı, menfezler vb. Gelecekteki otoyoldaki trafiği yönetmek için “Bela” yol kavşağının yakınına bir trafik kontrol merkezi inşa edilecek.

Kaynak: Utkan Haber
©Sonhaber.eu 

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Uçak yolculuğunda bagajınız kaybolursa ne yapmanız gerekir? Uçak yolculuğunda bagajınız kaybolursa ne yapmanız gerekir?

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.