Belçikalı Trabzonlular Derneği (Association Trabzon en Belgique), bu yılki geleneksel Bahar Dostluk Festivali'ni Charleroi'nin Gilly bölgesinde düzenleyecek. Dernek Başkanı Adnan Demir, etkinlikle ilgili detayları Sonhaber.eu'ye açıkladı.

Belçika'da yaşlılara yönelik şiddet vakaları artıyor Belçika'da yaşlılara yönelik şiddet vakaları artıyor

belçika bahar festivali (1)

Dernek Başkanı Adnan Demir, "Association Trabzon en Belgique (Belçika Trabzonlular Derneği) olarak kar amacı gütmeyen bir derneğiz. Belçika'da yaşayan Türklerin sesi, bölgemizin tanıtımı ve örf, adet ve geleneklerimizi yaşatmak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bahar şenliğimize sayılı günler kala büyük bir heyecan içindeyiz. Bu şenlik, katılımcılara özellikle geleneksel müzik, halk dansları ve mutfak spesiyaliteleri aracılığıyla Karadeniz kıyısındaki Trabzon bölgesini (yeniden) keşfetme ve takdir etme fırsatı sunuyor" dedi.

belçika bahar festivali
Fotoğraf soldan sağa: Salih Atasever, Hami Mandıralı, Başkonsolos Umut Deniz, Adnan Demir

Göçün 60. yılı anısına
Demir, bu yılki etkinlikte ayrıca Türklerin Belçika'ya göçünün 60'ıncı yıl dönümünü de kutlayacağını belirtti, "Bu anlamlı yıl dönümünü kutlamak için diğer kültür kuruluşlarıyla işbirliği yaparak, ilkokul çocuklarına yönelik bir resim yarışması düzenledik. Kazananlar, anma günümüzde ödüllendirilecek" diye ekledi.

Demir, "Sonhaber.eu ve tüm takipçilerini şimdiki ve gelecekteki şenliklerimizde dostane bir şekilde ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyacağız" ifadelerini kullandı.

Etkinlik Bilgileri
Tarih:
2 Haziran 2024, Pazar 
Saat: 13:00 
Adres: Rue des Vallées 13, Gilly (6060)

belçika bahar festivali 03
Haber: Halil Uygun
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.