Salı gecesi, Sint-Niklaas kenti Stationsbuurt mahallesinde yaşanan hırsızlık olayı kötü sonuçlandı. Jan Breydelstraat ve Begijnenstraat köşesindeki bir evde yaşayan genç kadın, duyduğu sesler üzerine yakın bir yerde oturan ağabeyine ve polise haber verdi. Polisten önce eve gelen ağabey yanında kuzenlerini de getirdi. 

Belçika basınında yer alan haberlere göre kız kardeşinin evine gelen aile üyeleri, hırsızları kaçarken yakaladı. Grup, hırsızları etkisiz hale getirdikten sonra hırsızlara ait levye ile dövdü. Olay yerine gelen polis ekipleri, hırsızları grubun elinden zorla aldı ve ambulansla hastaneye kaldırdı.

Hırsızlardan birinin evin balkonundan atladığında bacağının kırıldığı, diğer hırsızın ise başına darbe aldığı belirtiliyor.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. Haberlerde verilen bilgiye göre, yakalanan hırsızlar bir süredir bölgede hırsızlık yaptıkları bilinen kişiler.

Mağdur olan aile üyelerinden hiçbiri tutuklanmadı. Polis şimdi ailenin yasal olarak kendini savunma amacıyla hareket edip etmediğini ve hırsızların levye ile aile üyelerini tehdit edip etmediklerini araştırıyor.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.