Belçika'nın Limburg bölgesinde yapılan bir trafik kontrolünde, 6,2 milyon euroluk ödenmemiş trafik cezası olan bir sürücü yakalandı. Polis bu yüksek cezayı ödeyemeyecek durumda olan sürücünün aracına el koydu.

Belçika’da başbakan De Croo'yu 'vurun' çağrısı yapan radyo sunucusu şok etti! Belçika’da başbakan De Croo'yu 'vurun' çağrısı yapan radyo sunucusu şok etti!

Yakalanan kişinin başta çeşitli trafik cezaları olmak üzere farklı suçlardan toplam 6.238.607 euro ödenmemiş cezası bulunduğu tespit edildi.

Çarşamba günü gerçekleşen polis kontrolleri, N80 üzerinde Hasselt'ten Sint-Truiden ve Alken'den Hasselt yönünde gerçekleşti. Kontrollere Limburg Regio Hoofdstad Polis Bölgesi'nin yanı sıra Sint-Truiden-Gingelom-Nieuwerkerken ve Kanton Borgloon polis bölgeleri ile Limburg karayolu polisi, gümrük memurları ve Flaman Vergi Dairesi çalışanları da katıldı.

Gerçekleştirilen kontrollerde, uyuşturucu etkisi altında araç kullandıkları tespit edilen 13 kişinin ehliyetine el konuldu.  Üç kişinin geçerli bir ehliyet olmadan direksiyon başına geçtiği tespit edildi. Bunlardan birine ömür boyu sürüş yasağı cezası verildi. Üç sürücü direksiyon başında cep telefonu kullanırken yakalandı. Toplamda yedi araç trafikten men edildi.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.