Bulgaristan’da Vidin-Botevgrad arasında yeni otoyol açıldı Bulgaristan’da Vidin-Botevgrad arasında yeni otoyol açıldı

Avusturya Mart 2024 itibarıyla, trafikte belirlenen hız sınırını geçen araç sahiplerine göz açtırmıyor. Yeni yürürlüğe giren trafik kurallarına uymadığı tespit edilen Viyana’da 1, Tirol bölgesinde ise 2 kişinin aracına el konulduğu açıklandı.

Avusturyalı yetkililerce yapılan açıklamada, Viyana’da 28 yaşındaki bir sürücünün, Hernalser Gürtel’de saatte 114 km hızla seyir halindeyken polis tarafından yakalandığı belirtildi. Aşırı hızın yanı sıra, tehlikeli sürüş stiliyle de dikkat çeken sürücü, bir aracı çok yakın takip etmek ve sürekli şerit değiştirmek gibi davranışlar sergiledi. Adamın daha önce de sabıkasının bulunduğunu belirten polis kişini ehliyetine de el konulduğunu aktardı.

Tirol bölgesinde ise 29 yaşındaki bir sürücü, Inntal Otoyolu’nun Schönwies bölgesinde (Landeck bölgesi) izin verilen 100 km/saat hız limitini 79 km aşarken yakalandı. Alkollü olduğu tespit edilen sürücünün aracına ve ehliyetine el konuldu. Aynı bölgeden diğer bir kişinin de yine hız sınırını 179 km/saat aştığı tespit edilerek aracına el konuldu.

İçişleri Bakanlığı yeni yürürlüğe giren yönetmeliğe ilişkin gerçek verilerin mayıs ayında güncellenerek yayınlanacağını açıkladı.

Avusturya’da yürürlüğe giren yeni kuralla göre şehir içinde hız sınırının saatte 60 kilometre, şehir dışında ise saatte 70 kilometre aşılması durumunda araçlara 2 hafta süresince el konulabiliyor.

Sürücülerin, hız nedeniyle daha önce cezası bulunması durumunda ise araca el konularak satışa çıkarılıyor. Şehir içi hız sınırını 80, şehir dışı hız sınırını da saatte 90 kilometre aşan sürücülerin araçları ise derhal ellerinden alınıyor.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.euya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.