Almanya'dan Türkiye'ye gelirken havaalanında yakalanan kadının sütyeninden çıkan paralar polisleri şoke etti. Kayıt dışı olarak Türkiye'ye para getirmeye çalışan kadının 23 bin 400 Euro'yu sütyenine diktiği anlaşıldı.

Almanya'nın Stuttgart Havalimanı'ndan Türkiye'ye çıkış yapmak üzere kontrol noktasında 36 bin euro ile yakalanan Türk kadının parasına el konuldu. Paranın 23 bin 400 eurosunun Türk yolcunun sütyeninden çıkması, Alman polisleri şaşkına çevirdi.

Almanya’nın Stuttgart Havalimanı'nda, 60 yaşındaki Türk yolcunun, nakit beyan etmediği gerekçesiyle kontrol noktasında toplam 36 bin eurosuna el konuldu. Federal Polis Müfettişliği tarafından yapılan açıklamada, "Geçtiğimiz hafta Stuttgart havalimanından Türkiye'ye gitmek isteyen 60 yaşındaki Türk asıllı bir kadın hava güvenlik kontrol noktasında yapılan aramada toplam 36 bin 600 Euro nakit para tespit edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Geriye kalan parayı sütyene gizlemiş

Federal polis yaptığı açıklamada, “Paranın 23 bin 400 Euro'su sütyene dikili halde ele geçirilmiştir. Şaşkınlık içinde gerçekleştirilen aramada kadın yolcuya ait geriye kalan 13 bin Euro nakit para el bagajından çıktı.

Toplam 36 bin Euro'ya el konularak gümrüğe teslim edildi” denildi.

Federal polis, nakit beyan edilememesi, üçüncü bir ülkeye giriş ve çıkışlarda 10 bin Euro'nun üzerindeki gümrüğe bildirilmeyen her türlü nakit paraya, el konulmasının genel bir kural olduğunu ifade etti.

Kaynak: DHA

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın