Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışındaki vatandaşlara yönelik aile ve sosyal hizmetler konusunda danışmanlık yapacak insan kaynağının yetişmesi ve destek ile terapi gibi hizmetlerin çeşitliliğinin arttırılması amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da “Aile ve Sosyal Hizmetler Alanlarında Uzmanlık Bursu” programına başvuruları kabul ediyor. 

Bu kapsamda Başkanlık, yurt dışında yaşayan ve aile ile sosyal hizmetlere uygun bölümlerden (pedagoji, sosyal pedagoji, pedagojik psikoloji, psikoloji, klinik psikoloji, tıp vb.) mezun olan vatandaşlara uzmanlaşma eğitimleri için burs sağlıyor. Burs programının 2023 yılı ikinci dönem başvurularının başladığı ise YTB tarafından duyuruldu.
 
Adaylar gönüllü danışmanlık hizmeti verecek
Burs almaya hak kazanan adaylardan, bir STK bünyesinde ve uzmanlığına uygun olarak; yaşlı bakımı ve rehabilitasyon, gerontoloji, dil ve konuşma terapisi, bağımlılık, engelli bakımı ve rehabilitasyon, aile/evlilik danışmanlığı, kültürel tercümanlık gibi alanlarda gönüllü danışmanlık hizmeti sağlaması bekleniyor. İlgili hizmet yeri ve süresi ise bursiyer ile YTB tarafından planlanıyor. Bu planlamaya göre belirlenen süre burs alınan sürenin yarısından az olmayacak.
 
Burs programı adayların uzmanlaşmalarını sağlayacak mesleki sertifika programının ücretini kapsayacak.  Burs ödemesi sertifika programının uzunluğuna göre program bitiminde ya da belirli aralıklarla ödenecek. Bursun devamlılığı, adayların sertifika programındaki devamlılığına ve başarısına bağlı olacak.
 
Son başvuru 15 Ocak 2024
Türk Vatandaşı veya Mavi Kart sahibi olanların başvurusuna açık olan burs programına 01/01/1983 ve sonrası doğmuş olanlar kabul edilecek. Programa başvurular 15 Ocak 2024 tarihine kadar online olarak “obys.ytb.gov.tr” sayfasından alınacak. Programa ilişkin detaylı bilgiler ise “ytb.gov.tr” adresinin duyurular bölümünde yer alıyor. Mülakata alınacak bursiyer adaylarına e-posta yolu ile bilgi verilecek. Adaylar detaylı bilgi ve soruları için ise [email protected] adresinden iletişime geçebilecek.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.