“Büyük Öğrenci Projesi" olarak 1992’de başlatılan ve 2012’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) koordinasyonuyla "Türkiye Bursları" markasıyla dünyaya açılan Türkiye’nin resmi uluslararası öğrenci burs programının 2023 yılı başvuruları başladı.

Dünyanın en kapsamlı burs programı olan ve dünyanın dört bir yanından öğrencilere ülkemizin en seçkin üniversitelerinde eğitim imkanı sunan Türkiye Burslarına başvurular 20 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek.

Başvurular dünyanın tüm ülkelerinden; lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere açık olacak.

2023 yılı Türkiye Burslarına başvurular tbbs.turkiyeburslari.gov.tr adresi üzerinden alınıyor.
 
Dünyanın en kapsamlı burs programı 
Uluslararası öğrencilere diğer burs programlarına göre geniş imkânlar sunması ile öne çıkan Türkiye Bursları her yıl rekor sayıda başvuru alıyor.  

Türkiye Bursları programı; üniversite bölüm yerleştirmesi, aylık burs, üniversite harcı, sağlık sigortası, yurt, barınma, ücretsiz mesleki ve akademi programlar ile gidiş-dönüş uçak bileti olanaklarıyla dünyanın en kapsamlı burs programı olarak karşımıza çıkıyor. 

Tüm bunların yanında Türkiye Bursları’nın kapsamı içinde  yer alan; Araştırma Bursları, Başarı Bursları ve KÂTİP gibi diğer programlar ise farklı başvuru dönemlerinde YTB'nin internet sitesi ve sosyal medya kanallarından duyuruluyor.

Türkiye Bursları ile ülkemizde öğrenim gören adaylar mezuniyetten sonra ülkelerinde önemli görevler üstleniyor. Adeta gönüllü birer Türkiye elçisi olarak ülkeler arasındaki ilişkilere katkı sunan mezunlar, küresel çaptaki sorunların çözümüne ilişkin de önemli gayretler ortaya koyuyor.

turkish_ytb_afis_23-02 (1)

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.