Bulgaristan’ın Kapitan Andreevo sınır kapısında yapılan kontrollerde bir Türk sürücünün üzerinden 7 kiloluk altın külçeler çıktı.

Kapitan Andreevo Emniyet Müdürlüğü açıklamasına göre, geçtiğimiz hafta cumartesi günü, Avusturya’dan gelen ve Türkiye’ye geçmek isteyen bir minibüste detaylı arama yapıldı. Minibüsün Türk şoförü “araçta beyan edilecek bir şey bulunmadığını” belirtti ancak gümrük yetkilileri aracı detaylı aramak istedi. 

Açıklamaya göre araç içerisinde bir şey bulunamadı ancak şoförü üstünü arayan memurlar, belinin etrafında sarılı bir çanta içinde, koli bandına sarılmış vaziyette 4 adet paket buldu. 

Paketler açıldığında içinden 80 parça halinde, toplam 7 kiloluk külçe altın çıktı. Gümrük uzmanlarının yaptığı ekspertize göre toplam ağırlığı 6.998 gram olan 24 ayar altın külçelerin toplam değeri 400 bin euro. 

Bölge Savcılığı - Haskovo-Bölge Dairesi - Svilengrad gözetiminde bir soruşturma başlatılırken, sürücü gözaltına alındı, ortaya çıkartılan altına da el konuldu.

sn1

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın