Adalet ve Güvenlik Bakanlığının koordinasyonunda, Rotterdam De Schie Cezaevinde bünyesinde yürütülen işgücüne katılım projesinde mahkumlar, Kahramanmaraş depremi mağdurları için 450 adet soba üretiyor. 

Rotterdam Başkonsolosu Sevgi Kısacık ve Rotterdam Belediye Başkanı Yardımcısı Enes Yiğit, Cuma günü cezaevinde gerçekleşen temsili törenle, üretilen ilk sobayı teslim aldı.

Başkonsolosu Sevgi Kısacık cezaevinde gerçekleştirilen teslimde, sobaların yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Gerçek fazilet, hatalarından gerekli dersleri çıkarmak, daha iyi bir insan olmak için gayret göstermek değil midir?” diyen Kısacık, “Topluma karşı hatalarının bedelini ödemekte olan, topluma geri kazandırılmak için ıslah yolunda çaba sarf eden mahkumların bu anlamlı projesi insanlığa olan inancınızı güçlendirmiyor mu?” şeklinde ifade kullandı.

Başkonsolos 6 Şubat’ta yaşanan depremlerin ardından Hollanda toplumunun her kesiminden alınan destek ve dayanışmanın kendisini derinden etkilediğini belirtirken, “Ne mutlu bana ki, sevdiğim işi yapabilecek kadar şanslı olanlardanım. Mesleğimi büyük bir tutkuyla yapıyorsam, sebebi yakından şahitlik edip bir parçası olabildiğim bu nadide inceliklerdir.” dedi.

Rotterdam cezaevi soba projesi 02

Rotterdam cezaevi soba projesi 01

Rotterdam cezaevi soba projesi 03

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş