Almanya’nın Kuzey Ren Westfalya eyaletinde bulunan Köln havalimanında yakalanan Türk’ün üstünden 8 bin euro nakit para, bavulundan ise 70 bin euro değerinde sahte dolar çıktı. Adamı ilk teşhis eden ise büyük miktarlarda paranın kokusunu alan “Skadi” isimli polis köpeği oldu.

Köln Gümrüğü olayın, 26 Haziran günü yaşandığını duyurdu. Açıklamaya göre Türkiye’den gelen uçaktan inen ve Köln’de ikamet eden bir Türk, gümrüğe beyan edilecek bir şeyi olmadığı için yeşil kapıdan geçmek istedi. Ancak o sırada Köln/Bonn Havalimanı'ndaki çok miktarda nakit para tespit edebilen iki köpekten biri olan “Skadi” adama doğru koşmaya başladı. 

Gümrük görevlileri adamı derhal durdurdu ve arama yaptı. Adamın üstünden 8000 euro nakit çıktı ancak bavulunu arayan memurlar içinde 70 bin euro değerinde toplam 3000 ABD doları olduğunu gördü. Bavuldan çıkan dolarların sahte olduğu açıklandı.

Gümrük görevlileri yakalanan adam ve el konulan sahte paraları Köln Polis Merkezindeki Kriminal Soruşturma Departmanına teslim etti.

Polis köpeği Skadi her cinsten parayı yakalıyor
Köln'deki ana gümrük idaresinin basın sözcüsü Jens Ahland, polis köpeği Skadi’nin çok miktarda, farklı para birimlerinin kokusuna alışmış durumda olduğunu ve bir insandan bu kokuyu alır almaz koşmaya başladığını belirtti. Ahland "Skadi altı yaşında bir Alman Çoban köpeği ve beş yıldır bizim için havaalanında çalışıyor. Sadece bakıcısıyla para aramakla kalmıyor, aynı zamanda boş zamanlarını ve daha sonra emekliliğini de onunla geçiriyor." dedi.  Skadi

©Sonhaber.eu

Fotoğraf: Almanya Gümrük Dairesi

Tatilciler ve futbolseverler dikkat: Avrupa yollarında trafik yoğunluğu artıyor Tatilciler ve futbolseverler dikkat: Avrupa yollarında trafik yoğunluğu artıyor

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş