İngiltere'de yapılan bir soruşturma 2019'dan bu yana ülkedeki 209 çocuk akıl sağlığı biriminde binlerce cinsel taciz olayının yaşandığını ortaya koydu. Ancak sağlık hizmetlerine gönderilen tacizler ile ilgili raporların yarısından fazlasının sadece bir hastanede gerçekleştiği belirtiliyor.

Independent'ın ulaştığı raporun detaylarına göre, sadece 59 yataklı çocuk akıl sağlığı hastanesi, dört yıl içinde bin 600'den fazla “cinsel istismar olayı” bildirdi.

Maidenhead'deki Huntercombe Hastanesi, ülke genelindeki 209 çocuk akıl sağlığı biriminde bildirilen cinsel taciz soruşturmalarının yarısından fazlasından sorumlu olduğu açıklandı.

2019'dan bu yana sağlık hizmetine günde birden fazla uyarı yapılmasına rağmen, bin 643 cinsel olay bildirimi sonucunda savunmasız hastaların trajedisini durdurmak için hiçbir önlem alınmadı.

Soruşturmanın sözlü ve fiziksel taciz iddialarını ortaya çıkarması ve NHS'nin hastaları geri göndermesinin ardından özel birimin kapatılmasına karar verildi. Hastane yetişkinlere hizmet veren bir birim olarak yeniden açılacak.

Elde edilen rakamlar, Huntercombe'un Maidenhead birimi Taplow Manor'un son dört yılda İngiltere'nin çocuk ve ergen ruh sağlığı hizmetlerinde (CAMHS) rapor edilen 2 bin 875 cinsel olay ve saldırının yüzde 57'sinden sorumlu olduğunu gösteriyor.

Bildirilen olaylar, cinsel açıdan uygunsuz konuşmalardan cinsel saldırı ve tecavüze kadar değişiyor.

Kaynak: Independent

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.