İslam Toplam Millî Görüş (IGMG) Hac Umre ve Eğitim Başkanlığı’nın ortak çalışması neticesi, otizmli çocuklara özel oluşturulan umre kafilesi bugün dualarla uğurlandı. 

Katılımcılar; Berlin, Stuttgart, Düsseldorf ve Hannover olmak üzere Almanya’nın dört farklı noktalarından umre ibadetine start vermiş oldu.

“Ziyaretler hareket alanlarına göre gerçekleştirilecek”

camia03
Konuyla ilgili Camia Haber’e açıklamalarda bulunan IGMG Engelliler Eğitim ve Hac Umre Sağlık Hizmetleri Sorumlusu Zehra Alver, tüm kafilenin İstanbul’da bir araya geleceğini ifade etti. 

Buradan da beraberce Medine’ye geçileceğini aktardı. Alver, söz konusu otizmli çocuklarla, diğer kafilelerde de olduğu gibi, mümkün mertebe tüm vazifelerin hareket alanlarına göre yerine getirileceğini belirtti.

Kafilede 51 kişi bulunuyor

camia02
Otizmli çocuklara özel kafilede 51 kişi bulunacak. Bunların içerisinde 5 görevli yer alacak. Program Mekke-Medine ziyaretleri ile beraber toplam 10 gün sürecek. İç ve dış geziler düzenlenecek. 

Kendilerine dokundurarak, gerekirse koklatarak tüm ziyaretlerde, bulundukları mekânı, ziyaret ettikleri yerlerin önemini en iyi şekilde anlamaları ve hissetmeleri sağlanacak
Kaynak: Camia Haber

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.