Hollanda’da sağ koalisyon kuruldu: Yeni başbakan kim olacak? Hollanda’da sağ koalisyon kuruldu: Yeni başbakan kim olacak?

Hollanda’da İslam’a yönelen ve Müslüman olan kişilerin sayısı artıyor. Bu kişilerin arasında özellikle binlerce takipçisi bulunan fenomenler ve televizyon veya müzik dünyasından tanınan ünlüler de yer alıyor. Müslüman olan son isim model, aktör ve medya dünyasından tanınan Donny Roelvink.

Cuma günü, zaman zaman katıldığı RTL Boulevard programında açıklama yapan Roelvink, Müslüman olduğunu söyledi. Roelvink açıklamasında “Ancak ben de bu konuyu hala öğreniyorum, bu nedenle medyada bu konuda yorum yapmak istemiyorum” ifadesini kullandı.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda Donny Roelvink’in Kelime-i Şahadet getirdiği görüldü.

Şarkıcı Dries Roelvink'in oğlu olan Donny Roelvink, model, aktör ve medya aracılığıyla iyi tanınan bir kişi. Ayrıca RTL 5 programları Temptation Island, VIPS ve Expedition Robinson da dahil olmak üzere çeşitli programlardan da tanınan bir sima.

Hollanda'da Müslüman olan ünlüler arasında FunX-DJ Vonneke Bonneke, reality yıldızı Jørney Hendrix ve müzisyen Blacka gibi isimler yer alıyor
©Sonhaber.eu 

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.