Türkiye ile Hollanda arasında her yıl düzenlenen ikili istişare toplantısı Wittenburg Konferansı'nın onuncusu için Hollanda’ya gelen Hakan Fidan, Başbakan Mark Rutte ve Dışişleri Bakanı Henke Bruin Slot ile yaptığı resmi görüşmelerden sonra Hollanda Türk toplumu ve STK’ları ile bir araya geldi.

Den Haag'daki trafik kontrolünde bir arabada 350 bin euro nakit bulundu Den Haag'daki trafik kontrolünde bir arabada 350 bin euro nakit bulundu

Bakan Fidan, Başbakan Rutte ile görüştü

Fidan Rutte

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Cuma günü gün boyu resmi temaslarda bulundu. İlk görüşmeyi Başbakan Mark Rutte ile yaptı. İkili arasında geçen görüşmede hangi konuların ele alındığı açıklanmadı.

İki ülkenin Dışişleri Bakanları bir araya geldi

Fidan Bruins Slot

Bakan Fidan ardından Hollandalı mevkidaşı Hanke Bruins Slot’a konuk oldu. Dışişleri Bakanı Bruin Slot yapılan görüşme sonrası sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, “2024 yılında ülkelerimiz arasındaki dostluğun 100. yılını ve işgücü göçünün 60. yılını kutlayacağız. Hollanda ve Türkiye terörle mücadele ve düzensiz göç gibi konularda yakın işbirliği içindedir. Türkiye aynı zamanda önemli bir ticaret ortağıdır. Bu öğleden sonra ortak çabalarımızı ve bunları nasıl daha da yoğunlaştırabileceğimizi ele aldık. Ayrıca Orta Doğu'daki gelişmeler ve her ikimizin de sahip olduğu endişeler hakkında uzun uzun konuştuk. Gerilimin azaltılmasının ve Gazze'ye daha fazla insani yardım ulaştırılmasının büyük önem taşıdığını vurguladık. Ayrıca Ukrayna'ya yönelik desteğin gerekliliğini ve aciliyetini de ele aldık.” açıklamasını yaptı.

Bakan Fidan Türk STK temsilcileri ile bir araya geldi

Fidan Hollanda STK
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Den Haag’da gerçekleştirdiği resmi ziyaretlerin ardından Hollanda’da bulunan Türk toplumu ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ile bir araya geldi.
 
Dışişleri Bakanlığı, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda toplantının görüntülerini paylaştı.
©Sonhaber.eu 

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.