Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM), hastane ve yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören korona hasta sayısının azalmaya devam ettiğini açıkladı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören 834 korona hastasının bugün açıklanan son verilere göre 783'e gerilediği açıklandı.  Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören korona hastasının ise azalmaya devam ederek 297 olduğu açıklandı. 

Günlük koronavirüs raporu: Bin 607 vaka, 5 ölü

RIVM, ülke genelinde son 24 saatte bin 607 kişide  daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 163 daha az olduğu belirtildi.

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  5 can kaybının ardından, son 24 saatte 5 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 705'e yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 669 bin 121 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Ayrıca RIVM, 6 Ocak'ta başlayan toplu aşılama sürecinde, bugün itibariyle yapılan toplam aşı sayısının 11 milyon 395 bin 454 doza yükseldiğini açıkladı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU