Hollanda'da son 24 saatte 4 bin 246 kişide daha koronavirüs tespit edilirken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 67 olarak açıklandı. Hollanda Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde vaka sayısının düne göre 208 artarak 4 bin 246 olarak tespit edildiği açıklandı. 

Hollanda'da hastanelerde tedavi gören korona hastasının toplamda 2 bin 121 kişi olduğu belirtilirken, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören toplam hasta sayısının 602 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  62 can kaybının ardından, bugünde 67 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 14 bin 234'e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 993 bin 430 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölüm sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU