Polis; 2021 Mart ayında ortadan kaybolan ve hakkında hiçbir ipucuna ulaşılamayan 29 yaşındaki Ercan Öztürk ile ilgili yeniden açılan soruşturma kapsamında, bir kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Polis ekipleri geçtiğimiz hafta kendilerine ulaşan ipuçlarını değerlendirerek Ercan Öztürk vakasında yeniden arama ve soruşturmalara başladı. 

Bu hafta Pazartesi günü yapılan açıklamada, elde edilen veriler ışığında 21 yaşındaki bir kişinin gözaltına alındığını kaydetti. 

Apeldoorn’da ikamet ettiği aktarılan kişinin Ercan Öztürk'ün kaybolması olayına karışmış olabileceğinden şüpheleniliyor. 

Yapılan açıklamada polisin, kayıp Ercan Öztürk ile ilgili soruşturmaya devam ettiği, çeşitli senaryoların üzerinde çalışıldığı belirtildi. Polis, aradan geçen uzun süre göz önünde bulundurulduğunda, Öztürk’ün artık hayatta olmadığını ve bir cinayete kurban gittiği ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor. 

Ercan Öztürk’ün ortadan kaybolması

Ercan Ozturk
Ercan Öztürk 28 Mart 2021 Pazar günü saat 16.00 sularında Apeldoorn’daki evinden ayrılmış ve bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Polise göre Ercan, aynı gün akşamüzeri ebeveynlerinin Apeldoorn’daki evine yakın bir nokta olan Zuiderpark civarında bir kişinin arabasına bindi ve ikili Deventer istikametine doğru hareket etti. Ancak Ercan’ın Deventer’a varıp varmadığı hiçbir zaman öğrenilemedi.

Kayıp olayından birkaç gün sonra polis, Ercan Öztürk’ün Deventer Lebuïnuslaan adresindeki evi ve civarını aradı, fakat bir ipucuna ulaşamadı. O dönemde yapılan polis açıklamasında, durumun çok şüpheli olduğu, karısının hamile olduğu ve eve geri dönmemek için bir sebebinin bulunmadığı vurgulandı. Polis Mayıs ayında yaptığı açıklamada ise Öztürk'ün bir suçun kurbanı olduğuna inanıldığını kaydetti.

2021 yılı Aralık ayında gelen bazı ipuçlarını değerlendiren polis, Schalkhaar ve civarlarındaki ormanlık alanda arama yaptı ancak bu arama da bir sonuç elde edilemedi.

Kayıp olayı ile ilgili bilgisi olanlar
Polis; Ercan Öztürk’ün bulunmasını sağlayacak veya soruşturma için önemli olabilecek bilgilere sahip vatandaşların aşağıdaki telefon ve watsapp numaralarından belirtilen birimlerle iletişime geçebileceğini açıkladı.

  • Polis Kriminal Soruşturma Ekibi: 0900- 8844 veya 0800- 6070 nolu ihbar hattı 
  • Suç İhbar Hattı (Meld Misdaad Anoniem): 0800 – 7000 nolu telefon (isim belirtmeden) 
  • Kriminal İstihbarat Ekibi (TCI) : 06-84342029 (telefon ve watsapp hattı numarası (isim belirtmeden)

©Sonhaber.eu
Fotoğraf: Politie.nl

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.