Hollanda'da son 24 saatte 5 bin 791 kişide daha koronavirüs tespit edilirken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 89 olarak açıklandı.

Hollanda Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde vaka sayısının düne göre 66 azalarak 5 bin 791 olarak tespit edildiği açıklandı. 

Hollanda'da hastanelerde tedavi gören korona hastasının toplamda 2 bin 358 kişi olduğu belirtilirken, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören toplam hasta sayısının 674 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  91 can kaybının ardından, bugünde 89 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 13 bin 422'ye yükselirken, toplam vaka sayısı ise 938 bin 628 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölüm sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU