banner112

Hollanda Diyanet Vakfı'nın 2021 yılı vekaletle kurban fiyatı belli oldu

Hollanda Diyanet Vakfı (HDV), 2021 Kurban Bayramı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin 125 Euro olarak belirlendiğini açıkladı. 

HOLLANDA 09.06.2021, 18:20
Hollanda Diyanet Vakfı'nın 2021 yılı vekaletle kurban fiyatı belli oldu

Hollanda Diyanet Vakfı (HDV)'den yaklaşmakta olan Kurban Bayramı açıklaması geldi. HDV, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin 125 Euro olarak belirlendiğini açıkladı. 

Hollanda Diyanet Vakfı'nın 2021 Kurban kampanyası ile ilgili yaptığı basın açıklaması: 

Vekaletle Kurban 2021 "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş"

"Şimdi sen Rabbine kulluk et ve kurban kes." (Kevser, 2)

Allah’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamına gelen kurban, birçok güzelliği ve manayı içerisinde barındırması bakımından önemlidir. Kurban olur insan, kestiği/kestirdiği kurbanlar ile. Ulaşır takvası ve niyeti ameliyle beraber. Yaklaşır Allah’a, yakınlaşır kardeşlerine onları görmese bile.

Bu şuur ve ihlasla,

Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için Hollanda Diyanet Vakfı, DİB ve TDV ile işbirliği içerisinde vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlemektedir.

Kurbanlarınız Hollanda Diyanet Vakfı Güvencesinde

İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı dünyanın farklı coğrafyalarında, yardımlarınızı bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.

Vekalet yoluyla verdiğiniz kurbanlarınız bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek mail ve SMS yoluyla bilgilendirme yapılacaktır

Vatandaşlarımız, Hollanda Diyanet Vakfına kurbanlarını aşağıdaki formdan iDeal ile online yapabileceği gibi, bankadan havale yoluyla veya en yakın cami din görevlisi ve şube yöneticileri vasıtasıyla makbuz karşılığında da yapabileceklerdir. 

2021 Yılı Vekaletle Kurban Kampanyasına katılmak için tıklayınız

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@