Belçika'nın  Antwerpen limanında Hollanda-Belçika Kokain Ticareti Görev Gücü Fortius, tarafından yürütülen operasyonlarda, geçtiğimiz hafta pazartesi günü 7 bin 700 kilo, Salı günü ise 10 bin kilo kokain tespit edildi.  

Ekip, geçtiğimiz hafta Pazartesi günü tespit edilen kokainin rotasını ve en son teslim edileceği noktayı bulabilmek için konteyner içerisinde bıraktı. Daha sonra konteyner Rotterdam yakınlarındaki Bleiswijk’taki sanayi bölgesine kadar gizlice takip edildi. Paketler burada Finlandiyalı bir taşımacılık şirketinde boşaltılırken baskın düzenlendi. Baskında ele geçirilen 400 milyon euro değerindeki kokainle ilgili olarak 6 kişi gözaltına alındı. 

Bu hafta pazartesi günü yapılan bir operasyonda da 7 ton kokain ele geçirildi. Olayla ilgili biri Hollanda diğeri Belçika vatandaşı iki kişi gözaltına alındı.  

Yaklaşık bir buçuk yıl önce kurulan Hollanda-Belçika Kokain Ticareti Görev Gücü Fortius, her iki ülkeden narkotik ekipleri bulunuyor. Fortius şimdiye kadar 38 araştırma ve operasyon düzenledi, 49 tutuklama gerçekleştirdi ve 40 bin 686 kilo uyuşturucu ele geçirdi. 

©Sonhaber.eu
Fotoğraf: Belçika ve Hollanda Polisi

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.