Hollanda Türk Federasyon’a bağlı Deventer Gök Sancak Kültür ve Eğitim Merkezi’nin yakın zamanda satın alınan hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik, T.C. Deventer Başkonsolosu M. Hakan Cengiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

9 (1)

Yapılan dua sonrası açılış kurdelesi kesildi ve katılımcılar teşkilat salonuna geçti. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası Gök Sancak Kültür ve Eğitim Merkezi Başkanı Uğur Güçlü bir konuşma yaptı.

5 (1)

Güçlü konuşmasında başta Deventer halkı olmak üzere, katkı sağlayan herkese teşekkürlerini belirtti ve artık kendi binalarında hizmet verebilecekleri için mutluluğunu dile getirdi.

T.C. Deventer Başkonsolosu M. Hakan Cengiz ise konuşmasında Hollanda’da var olan Türk sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yaparak, yeni hizmet binasında yapılacak çalışmalarda başarılar diledi.

Açılış programının son konuşmacısı olarak kürsüye davet edilen Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik davet edildi.

10 (1)

Gedik, son zamanlarda Hollanda Türk Federasyon’un kurumsallaşma çalışmalarından bahsetti. Hedeflerinin en geç beş sene içerisinde kiralık bir binanın kalmaması olduğunu belirtti. Gedik, 2024 yılında iki teşkilatın daha kendi binalarında faaliyete geçeceğini dile getirdi.

Açılış programı katılımcılara yapılan ikram ile son buldu.  

Deventer Gök Sancak ve Kültür Eğitim Merkezi’nin yeni binasında toplantı salonu, mescid ve çeşitli odalar bulunmakta. 

8 (1)3 (1)2 (1)

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Hollanda, Almanya ve Belçika’da havalimanı otopark ücretleri hiç bu kadar pahalı olmamıştı Hollanda, Almanya ve Belçika’da havalimanı otopark ücretleri hiç bu kadar pahalı olmamıştı

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.