Fransa'nın güneydoğusundaki Annecy bölgesinde bulunan bir parkta bıçaklı saldırı gerçekleştirildi. Yerel basın, yaralılardan 3'ünün kritik durumda olduğunu bildirdi. Başbakan Elisabeth Borne olay yerine doğru yola çıktı.

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin yaptığı açıklamada, aralarında çocukların da olduğu çok sayıda kişinin yaralandığını, saldırganın polis tarafından gözaltına alındığını duyurdu.

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne olay yerine doğru yola çıkarken, saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldı.

AFP'de yer alan habere göre, saldırıda 6'sı çocuk 7 kişi yaralandı. 

Yaralılardan 3'ünün durumu kritik
Güvenlik yetkilileri yaralılardan en az üçünün durumunun kritik olduğunu belirtirken AFP haber ajansı saldırganın Suriyeli bir sığınmacı olduğunu duyurdu.

Yerel medyada yer alan haberlere göre saldırganın kimliği ve saldırıyı neden gerçekleştirdiği henüz öğrenilemedi.

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in de bölgeye gideceği öğrenildi. Fransa Ulusal Meclisinde de bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Kaynak: IHA
Fotoğraf: Video Screenshot

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.