Belçika’nın Vlaanderen (Flaman) Bölgesi’nde, özellikle Doğu ve Batı Vlaanderen Eyaleti ile Antwerpen (Anvers) çevre yolunda, trafik güvenliğini artırmak amacıyla 20 farklı bölgede toplam 40 ekstra hız ölçüm kamerası kurulacak.

Yeni yerleştirilecek kameraların özellikle Doğu ve Batı Vlaanderen Eyaleti ve Antwerpen çevre yolunda olacağı belirtildi. Kameralar, trafik kazalarını azaltma hedefiyle yolun her iki yönünde hız kontrolü yapacak. 

Kameraların yerleştirileceği bölgeler Doğu Vlaanderen’da Aalter, Ninove ve Geraardsbergen gibi trafiğin yoğun olduğu noktalar, Batı Vlaanderen'da ise, trafik kazalarının yoğun olduğu Jabbeke, Waregem ve Diksmuide bölgeleri olacak.

Belçika'da aşırı sağcı liderlerin katılacağı konferans güvenlik nedeniyle son anda iptal edildi Belçika'da aşırı sağcı liderlerin katılacağı konferans güvenlik nedeniyle son anda iptal edildi

Flaman Bölge Hükümeti Ulaştırma Bakanı Lydia Peeters, bu adımın trafik güvenliği açısından önemli bir gelişme olduğunu belirtti. 

Tüm Vlaanderen'da hız ölçüm kameralarının sayısının yeni eklenecek kameralarla birlikte 569'a ulaşacağı kaydedildi.

Haber: Halil Uygun
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.