Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Bölge Veliler Birliği, Manisa'nın Büyük Sümbüller bölgesinde yanan ormanlık alanı yeniden yeşertmek için “1 İyilik 1 Fidan” kampanyasına 33 bin fidanla destek oldu.

DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde “1 İyilik 1 Fidan” projesi kapsamında, Manisa'da geçtiğimiz yıl çıkan orman yangınında zarar gören alanın yeniden yeşermesi için 33 bin fidan toprakla buluşturdu.

DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği, bölge cami dernekleri ve bağışçılarının destekleri ile TDV ve Manisa Orman İşletme Müdürlüğü iş birliği içerisinde çam ağacından oluşan fidanların dikim töreni Büyük Sümbüller bölgesinde gerçekleştirildi.

Fidan dikim törenine; Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği Başkanı Kader Durmuş ve dernek veliler birliklerinden Ali Haydar Duvahan (Düren), Aynur Alkan (Aachen), Halil Karakoç (Frechen), Manisa Orman İşletme Müdürü Fatih Öztürk, Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök’ün yanı sıra Manisa ve Ankara’dan gençlik ve kadın kolları ile çok sayıda gönüllü katıldı.

33 bin fidan dikildi
ditib 01
Fidan dikim töreninde konuşan DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği Başkanı Kader Durmuş, geçen yıl Manisa'nın Büyük Sümbüller bölgesinde meydana gelen orman yangınında yanan ormanlık alanı yeniden yeşertmek için DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği ve bölge cami dernekleri olarak kampanya başlattıklarını söyledi.

Köln bölgesinde bir dizi etkinlikler düzenleyerek fidan kampanyasına destek olduklarını ifade eden Durmuş, “Köln bölgesinde cami derneklerimizin yöneticileri, velilerimiz, çocuklarımız, cemaatimiz ve hayırsever bağışçılarımızın 33 bin fidan emanetini düzenlenen törenle toprakla buluşturmak üzere geldik. Sene sonuna kadar fidanlarımızı dikerek yanıp kül olan Sümbüller bölgesi yeniden yeşerecek. DİTİB olarak nerede bir iyilik nerede bir hayri hizmet varsa biz oradayız” dedi.

Durmuş ayrıca, Köln bölgesi DİTİB derneklerine, velilere, çocuklara katkı sunan hayırsever bağışçılara, Türkiye Diyanet Vakfı’na ve Manisa Orman İşletme Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Bugüne kadar 750 bini aşkın fidan dikildi

Ditib 03
Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin de, yanan ormanlık alanları yeniden yeşillendirebilmek için iki yıl önce başlattıkları “1 İyilik 1 Fidan” projesi kapsamında Türkiye genelinde bugüne kadar 750 bini aşkın fidanı toprakla buluşturduklarının bilgisini verdi.

İyiliklerin dikilen fidanlarla geleceğe nefes olduğunu söyleyen Çetin, Manisa’nın Sümbüller bölgesindeki yangında zarar gören ormanlık alanı yeniden yeşertebilmek için 33 bin fidanı sene sonuna kadar toprakla buluşturacaklarını belirtti.

Genel Müdür Yardımcısı Çetin Türkiye Diyanet Vakfı olarak dünyanın birçok yerine başta insani kriz ve doğal afetler olmak üzere, savaş ve yokluk çeken dünya coğrafyalarına yardım götürdüklerini dile getirdi. Çetin ‘Bir İyilik Bir Fidan’ kampanyasına katkılarından dolayı DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği’ne, hayırsever bağışçılara ve iş birliğinden dolayı Manisa Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür etti.

DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği Hatıra Ormanı 
Törende konuşmaların ve yapılan duaların ardından çam ağacından oluşan fidanlar dikildi. Gerçekleştirilen fidan dikimleri ile Manisa'nın Büyük Sümbüller bölgesinde “DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

Fotoğraf: DİTİB

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.