De SchieSchuldhulp verlening, Hollanda'daki borç aracı kurumlarının ( Schuldhulpverlening) ve kayyumların (bewindvoerder) denetimini yapan NVVK ya göçmenlerin kurduğu ve yönettiği ilk Schuldhulpverlening ( Borç aracı Kurumu) olarak üye oldu ve sertifikasını aldı. 5 ,mayıs itibariylede Resmi sitesinden De Schie Schuldhulp Verlening in üyeliğini açıkladı.

2017 yılında Fehmi Uzun tarafından kurulan, ve Hülya Dumrul tarafından yönetim kurulu başkanlığı yürütülen De Schie Schuldhulp artık NVVK üyesi olarak bundan sonraki hizmetlerine daha etkin olarak devam edecek..

De Schie Schuldhulp vakfını kuran Fehmi Uzun, sertifikanın alınmasıyla ilgili olarak şunları belirtti. "1932 de Hollanda parlementosu tarafından kurulan NVVK Hollanda nin en büyük branş organizelerinden birisidir. 
Hollanda'daki belediyelerin çatısı altındaki borç aracı kurumlarını ve kayyumları da denetleyen bu kuruma ilk göçmen kimliğine sahip bir kurum olarak üye olmak bizi onurlanmıştır. Artık bundan sonra De Schie Schuldhulp kurumumuzun tüm belediyelerin çatısı altındaki borç aracı kurumları gibi tanınmış bir kurumdur."

De Schie Schuldhulp verlening Yonetim Kurulu başkanı Hülya Dumrul ise sertifikanın alınmasına çok sevindiklerini belirterek şunları söyledi.
"Yaklaşık 3 senedir bu sertifikanın alınması için gecemizi gündüzümüze kattık. Çok katı kuralları ve yönetmenliği olan NVVK'nın tüm isteklerini yerine getirdik. Geçtiğimiz sene ofisimiz NVVK tarafında tam bir gün denetime tabi tutuldu ve denetim sonucunda yüksek derecede bize not vermişlerdi. Maalesef pandemi nedeniyle 1 Mayıs a kadar sertifika kararının bize ulaştırılması gecikti. Ama sonuc olarak verdiğimiz emeğin karşılığını almış olduk. Çok Mutlu ve onurluyuz."

De Schie Schuldhulp verlening vakfı, 1 Mayıs itibariyle, borçu olan ve müracaat eden kişilerin borçları için alacaklı kurumlara gönderecekleri teklifler, bu sertifikayla daha kolay kabul görecek. Ayrıca eğer kabul etmeyen bir alacaklı olursa , kurum Avukat tutmadan uzlaşma mahkemelerine gidebilecek. Ayrıca gelecek aylar içerisinde de Belediyelerle anlaşma sağlayabilecek ve anlaşma sağladığı belediyelerdeki borçlu kişilere , belediyenin sponsorluğuyla yardim edebilecek.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın