Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda gümrük görevlileri, aynı gün içerisinde yarım saat arayla Türkiye'ye geçecek olan iki yolcu otobüsünde toplam 74 bin euro ve 10 bin Amerikan doları nakit buldu.

Bulgar yetkililerin yaptığı açıklamada, ilk otobüsün 14 Eylül 2023 tarihinde gece saat 22.00 civarında Romanya'dan geldiği, 19 yolcu taşıdığı ve yapılan detaylı aramada bir yolcunun plastik torbalar içinde beline sarılmış vaziyette euro banknotlara ulaşıldığı belirtildi. Yolcunun belinde 20 euroluk 1.200 adet banknot bulundu. Yolcuda yapılan sayımda toplam 24 bin euroya el konuldu.

Yine Romanya'dan Türkiye'ye seyahat eden ve 12 yolcunun bulunduğu ikinci otobüs, aynı sınır kapısından saat 22.30 civarında geçiş yapmak istedi. Yolcuların beyan edecek bir şey bulunmadığını belirtmelerine rağmen, detaylı aramada binlerce euro ve dolar bulundu.

Denetim sırasında bir yolcunun oturduğu koltuğu yanındaki giysilerle kapatmaya çalıştığından şüphelenen gümrük memurları, koltukta saklanmış halde 30 bin euro nakit ele geçirdi. Türk vatandaşı olduğu belirtilen yolcunun yanında yapılan sayım sonrasında ele geçirilen paraya el konuldu. Aynı araçta bulunan Romanya vatandaşı bir yolcunun üst aramasında ise beline sarılmış halde 20 bin euro ve 10 bin Amerikan doları nakit ele geçirildi. Bu nakit paraya da sayıldıktan sonra el konuldu.

©Sonhaber.eu
Fotoğraf: Bulgaristan Gümrüğü

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.