Bulgaristan Sınır Polisi’nin yaptığı açıklamaya göre, 31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerinde Türkiye’den Bulgaristan’a geçiş yapan iki ayrı araçta 2,5 kilogramdan fazla miktarda altın ziynet eşyası ele geçirildiği belirtildi.

İlk olay 31 Temmuz pazartesi günü yaşandı. Türkiye'den Bulgaristan'a giriş yapmak isteyen, farklı ülke plakalı, sürücü ile birlikte 3 yolcunun bulunduğu araçta arama yapıldı. Bulgar vatandaşı olan sürücü ve yolcular beyan edilecek bir şey olmadığını belirtse de yapılan detaylı aramada, bir sırt çantasının içinde ve üç yolcunun kıyafetlerinin ceplerinde içinde altın takıların bulunduğu zarflar ele geçirildi. 

Ele geçirilen 977 gram 14 ayar altın takıların toplam değerinin 90 863.79 Bulgar levası (40.460 euro) olduğu belirtildi. 

Bir diğer olay ise 1 Ağustos Salı günü, yine Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda meydana geldi. Türkiye’den Bulgaristan’a geçmek isteyen Bulgar plakalı bir araçta yapılan aramada 144 875 Bulgar Levası (74.078 euro) değerinde 1 kilogram 557 gram altın ele geçirdi. Ele geçirilen küpe, kolye, bilezik gibi çeşitli ziynet eşyasının iki ayrı çanta içine gizlenmiş halde bulunduğu kaydedildi. Aracın Bulgar vatandaşı sürücüsü L.V. hakkında soruşturma başlatıldı.

bulgaristan altın 02bulgaristan altın 01bulgaristan altın 03

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş