Belçika’nın Oost-Vlaanderen bölgesi Dendermonde şehrinde cumayı cumartesiye bağlayan gece saatlerinde bir aile dramı yaşandı. 33 yaşındaki Türk baba eşini ve 5 yaşındaki opğlunu boğarak öldürdü. Baba cumartesi günü polise teslim oldu.

Dendermonde şehrine bağlı Sint-Gillis mahallesi Werkplaatsstraat’ta yaşanan korkunç cinayette 33 yaşındaki İsmail Y.’nın 28 yaşındaki karısı Cennet Y. K. ve 5 yaşındaki oğlunu boğarak öldürdüğü açıklandı. Cuma gecesi ailenin yaşadığı evde tam olarak nasıl bir ortam olduğu ve cinayetin nasıl işlendiği henüz bilinmiyor.

Türk baba cinayeti itiraf etti
Polis tarafından yapılan açıklamaya göre, daha önce yer işçisi olarak ve son zamanlarında da  kamyon şoförü olarak çalışan baba cumartesi günü güvenlik güçlerine teslim oldu. İfadesi sonrası Pazar günü hakim karşısına çıkartılan İsmail Y. “adam öldürmek” suçuyla tutuklandı.

İsmail Y’nin avukatı Dirk De Maerschalck, yaptığı açıklamada ” Müvekkilim esrar ve kokain etkisi altında olduğunu belirtmiştir.” şeklinde ifade kullandı. Müvekkilinin ertesi günü olanların farkına vararak polis karakoluna gittiğini belirten avukat, “O sırada ne yaptığını bilmiyordu. Şimdi işlediği cinayeti anlıyor ve yaşanan her şey ona zor geliyor. Müvekkilim, ne yaptığını anladığında polise kendisi teslim oldu.” dedi.

"Çift uzun süredir sorunlar yaşıyordu"
belçika baba
Avukatın ifadesine göre İsmail Y. ve eşi Cennet Y. daha önce de sorunlar yaşıyordu ve birkaç defa ayrıldı. Yaklaşık 6 ay önce tekrar bir araya geldiklerini belirten avukat De Maerschalck “Müvekkilim İsmail Y.’nin yeniden uyuşturucu kullanmaya başlaması üzerine sorunlar yeniden başladı” şeklinde ifade kullandı.

Polis tarafından yapılan açıklamada Cennet Y.’nin 6 aylık hamile olduğu, anne ile birlikte bebeğin de hayatını kaybettiğini kaydetti. Savcılık ise ölenlerin otopsilerinin ve olayla ilgili olarak cinayet soruşturmasının devam ettiğini aktardı.

Pazar günü çiftin yaşadığı Sint-Gillis Werkplaatsstraat’taki evin önünde toplanan vatandaşlar çiçekler bırakıp mumlar yaktı.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş