Saadet Partisi Anvers ve Brüksel temsilcilikleri, Türkiye'nin eski başbakanlarından merhum Necmettin Erbakan'ın vefatının 13. yılında "Necmettin Erbakan'ı Anma ve Anlama" programı düzenledi.

Houthalen Cultuurhuis Casino Salonu'nda gerçekleşen program, Hamdi Tabanlı'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Saadet 4 (1)

Program daha sonra Brüksel bölge başkanı Hasan Yavuz Uzun, Anvers bölge başkanı Safa Şenel ve Saadet Partisi Avrupa Genel Sekreteri Yakup Özdoğru'nun selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Erbakan'ın hayatından kesitlerin sunulduğu etkinlikte, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Sunar, Erbakan'ın yaşamını ve ideallerini üç ana başlık altında anlattı.

Saadet 3 (1)

Sunar, Erbakan'ın Almanya'da geçirdiği akademik yıllarda Avrupa'nın sanayileşmesine tanık olduktan sonra Türkiye'ye dönüş yaparak, kendi topraklarında da sanayileşme sürecini başlatma çabalarını vurguladı. Erbakan'ın karşılaştığı zorluklara rağmen hedeflerine ulaşmak için gösterdiği azim ve kararlılıktan bahseden Sunar, Erbakan'ın herhangi bir makam, mevki ya da menfaat karşısında taviz vermediğini ve hayatının sonuna kadar "Yeni Bir Dünya" düzeni için mücadele ettiğini ifade etti.

Saadet 5 (1)

Program, Din-Bir-Der Konya İl Başkanı Abidin Yalman'ın yaptığı kapanış duası ile sona erdi.

Saadet Brüksel Tanıtma Başkanlığı tarafından düzenlenen bu anma programı, Erbakan'ın mirasına ve ideallerine vurgu yaparak, onun hayatını ve çalışmalarını hatırlatma fırsatı sundu.

Merhum Erbakan’a anma programına Houthalen-Helchteren Belediye Başkan Yardımcısı ve Encümenleri Muhammed Oktay ve Göksal Kanlı da katılanlar arasında yer aldı.

Saadet 1 (1)

Haber: Halil Uygun
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.