Belçika'da, geçtiğimiz Aralık ayında Fransız Toplumu Eğitim Bakanı Caroline Désir'in (PS) ofisinde yapılan bir aramada 50 paket kokain bulundu. 'La Dernière Heure' gazetesinin haberine göre, bu durum bakanın sözcüsü tarafından da doğrulandı. Fransızca yayın yapan gazeteye göre, müfettişler arama sırasında yaklaşık 50 paket kokain buldu ve bu paketlere el koydu.

Eski bakan Fadila Laanan'ın oğlu olduğu iddia edilen bir kabine çalışanı, uyuşturucu kaçakçılığı şüphesiyle başlatılan operasyonda, ofislerde yapılan aramadan kısa bir süre önce tutuklandı. Désir'in sözcüsü, "15 Aralık Çarşamba akşamı, şüphelinin uyuşturucu kaçakçılığı şüphesiyle tutuklandığına dair bilgi aldık," dedi.

Ertesi gün, güveni kötüye kullanma gerekçesiyle görevden alma işlemleri başlatıldı. Sözcü, "Aynı gün ofiste yapılan aramada yaklaşık 50 paket beyaz toz bulundu," şeklinde ekledi.

Bakanlık sözcüsü, hem bakanın hem de kabine üyelerinin devam eden soruşturmada tam bir işbirliği içinde olduklarını ve kabinede başka hiçbir kişinin şüpheli olmadığını vurguladı.

Haber: Halil Uygun
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.euya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Ömer Aşıran