Belçika’da kış mevsiminin gelmesiyle birlikte, sürücülerin önemli bir trafik kuralına dikkat etmesi gerekiyor. Araç camlarındaki buzlanmayı temizlemeden trafiğe çıkanların para cezası riski ile karşılaşacağını biliyor musunuz?
 
Emniyet güçleri tarafından yapılan açıklamada, don ve kar döneminde, aracın camlarındaki buz tabakasını kazıyan sürücülerin motor çalışırken bu işlemi yapamayacakları, özellikle özel mülklerinde bulunmadıkları durumlarda bu kuralın geçerli olduğu belirtiliyor. Araçların motorunu rölantide tekrar tekrar hızlandırmanın yasak olduğu ve bu durumun durmuş bir aracın soğuk motorunu çalıştırmanın, hemen sürmeye başlamaktan daha fazla çevresel zarara neden olabileceği ifade ediliyor. 
 
Belçika’nın Flaman Bölgesi’nde, özel mülkü dışında olan aracının camlarındaki buzlanmayı temizlerken motoru çalıştıran sürücülere 58 euro para cezası veriliyor. Walon Bölgesi’nde ise bu ceza, 130 euroya kadar çıkabiliyor. 

Walon Bölgesi’nin daha soğuk ve buzlu koşulları göz önünde bulundurulduğunda, bu farklılığın önemi vurgulanıyor. Bu kuralın ihlali, sürücülere beklenmedik bir mali yük getirebilir ve trafik güvenliği açısından önemli bir konudur

Haber: Halil Uygun 
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.