Belçika’nın Oost-Vlaanderen Federal Karayolu Polisi, Fransa'dan Brüksel'e gelmekte olan bir FlixBus'u durdurdu. Yolcular arasında yapılan incelemede dört kişi saldırı planlama şüphesiyle gözaltına alındı.

Otobüs, Wetteren'deki federal karayolu polisinin trafik karakoluna yönlendirildi ve polis tarafından koruma altına alındı. Özel birimlerin de bölgeye sevk edildiği bildirildi.  Otobüsteki yolcular teker teker dışarı çıkartıldı.

Olayla ilgili basında çıkan bilgilerde, otobüs yolcularından bir kadının sözü edilen dört kişi arasındaki konuşmaya şahit olduğu ve bu konuşmada henüz belirlenemeyen bir yere saldırı planı üzerinde konuştuklarını duyması üzerine polise ihbarda bulunduğu belirtildi.

Wetteren Belediye Başkanı Albert De Geyter, olayı doğruladı ancak daha fazla detay vermedi.

Adalet Bakanı Paul Van Tigchelt, otobüsün patlayıcı madde arama köpeği ile de inceleneceğini belirtti. Bölgede güvenlik çemberi oluşturuldu ve polis tarafından yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Haber: Halil Uygun

©Sonhaber.eu
Fotoğraf: Screenshot video

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.