AİHM, Flaman okullarında başörtüsü yasağını haklı buldu AİHM, Flaman okullarında başörtüsü yasağını haklı buldu

Belçika Batı Flaman bölgesinde bulunan Kortrijk’ta yaşanan bir toplu tecavüz olayı ile sarsıldı. Erkek arkadaşı tarafından ormanlık alana götürülen 14 yaşındaki bir genç kız, bir grup genç tarafından tecavüze uğradı. Savcılık olayı doğrularken, zanlıların yakalandığını ve kapalı bir kurumda tutulduklarını açıkladı

Basında çıkan haberlere göre olay Paskalya tatili döneminde yaşandı. Küçük kız, 16 yaşındaki erkek arkadaşı tarafından Gnome Ormanı'na götürüldü. Kortrijk Scheutistenlaan'da bulunan bu Kabouterbos özellikle dağ bisikletçileri ve yürüyüşçüler arasında popüler bir mekan.

Genç kızın ormanda bekleyen bir grup genç tarafından tecavüze uğradığı belirtildi. Çeşitli kaynaklar genç kızın ormanda üç farklı günde tecavüze uğradığını iddia etmekte. Ancak bu bilgi henüz resmi makamlarca teyit edilmedi.

Soruşturmayı yürüten Batı Flaman savcılığından Tom Janssens, yakalanan gençlerin en küçüğünün 11 yaşında en büyüğünün ise 16 yaşında olduğunu açıkladı. "Failler çok küçük olduğu için fazla bilgi vermiyoruz.” diyen Janssens, “ancak hepsi tespit edilip yakalandı ve çocuk mahkemesi tarafından gerekli önlemler alındı. Şu anda dikkatimiz her şeyden önce mağdurun üzerinde. Kendisi bu olayları atlatmak için danışmanlık hizmeti alıyor." dedi.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.