Geçtiğimiz ayın sonunda ilk olarak 2021 Eylül ayında kullanıma sunduğu iOS 15, iPadOS 15 tvOS 15 ve watchOS 8’in son hali olan iOS 15.6, iPadOS 15.6, tvOS 15.6 ve watchOS 8.7’nin dördüncü geliştirici beta sürümlerini uygulama geliştiricileri ile paylaşan Apple, şimdi de iOS 16 ve iPadOS 16’nın genel beta sürümlerini yayınladı.

iOS 16’da kilit ekranı için yeni yazı tipleri, renkler ve widget’lar, özelleştirme seçenekleri, mesajlar uygulamasında canlı metin ve metni gönderdikten sonra düzenleme gibi birçok farklı özellik bulunuyor.

iOS 16 genel beta sürümünü yüklemek istiyorsanız ilk olarak bir geliştirici hesabı açmanız gerekiyor. Fakat halihazırda bir geliştirici hesabı kullanıyorsanız son beta sürümünü burayı tıklayarak Apple Developer Center üzerinden indirebilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise Beta Profiles sayfasına giderek iOS cihazınızı yapılandırmak.  Bunun için önce bu linki tıklayarak Beta Profil sayfasına gidip ardından da Ayarlar>Profil seçeneklerini izleyerek ekranda karşınıza çıkan talimatları izleyebilirsiniz.

- Betaprofiles sitesine gidin.

- iOS 16 beta profilini “iOS 16 Download” seçeneği üzerinden indirin.

- iPhone’unuzdan Ayarlara girin.

- Profiller seçeneğine tıklayın.

- Profil Yükle seçeneğine dokunun.

- İndirdiğiniz dosya yüklendikten sonra cihazı yeniden başlat seçeneğine tıklayın.

- Cihazınız açıldıktan sonra Ayarlar’a tekrar girin.

- Önce Genel, ardından Yazılım Güncelleme seçeneklerini tıklayın.

- Son olarak burada karşınıza çıkan İndir seçeneğini tıklayın.

Not: Olası bir veri kaybına karşı ilgili yüklemeyi 2. cihazınıza yüklemeniz ya da cihazınızdaki verileri yedekledikten sonra kurmanız tavsiye ediliyor.

iOS 16 hangi telefonlara gelecek?

- iPhone 13

- iPhone 13 mini

- iPhone 13 Pro

- iPhone 13 Pro Max

- iPhone 12

- iPhone 12 mini

- iPhone 12 Pro

- iPhone 12 Pro Max

- iPhone 11

- iPhone 11 Pro

- iPhone 11 Pro Max

- iPhone XS

- iPhone XS Max

- iPhone XR

- iPhone X

- iPhone 8

- iPhone 8 Plus

- iPhone SE 2 ve 3

Foto: Penfer - Unsplash

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Editör: Aslı Onuş