Federal Kriminal Polis Dairesi (BKA) suç oranlarına göre ülkenin en tehlikeli on şehrini açıkladı. Buna göre 100 bin kişi için 14 bin 363 suç kaydıyla Frankfurt (am Main) kenti ülkede en fazla suçun işlendiği şehir olarak öne çıktı.

BKA’nın açıklamasına göre, en tehlikeli şehirlerin belirlenmesinde 2023 yılı polis kayıtları incelendi. Tüm suçlara yönelik polis kayıtlarını içeren karşılaştırmalı Suç İstatistiklerinde (PKS) nüfusu 100 bin ve üzeri büyük şehirler ele alındı.

Elde edilen verilere göre Frankfurt’tan sonra, ikinci sırada başkent Berlin geldi. Hannover ise listede üçüncü sırada yer aldı. Listenin ilk beş şehri arasında Koblenz 4’üncü, Köln ise 5’inci sıraya yerleşti.

Diğer şehirler ise şu şekilde sırlandı
6. Bremen
7. Bremerhaven
8. Düsseldorf
9. Aachen
10. Kaiserslautern

Ülkelere göre emeklilik yaşları! işte Hollanda, Almanya ve Belçika’nın sırası Ülkelere göre emeklilik yaşları! işte Hollanda, Almanya ve Belçika’nın sırası

En güvenli şehirler
Suç oranlarına göre en tehlikeli şehirler listesinin son sıralarında yer alan ve en güvenli şehir olarak adlandırılan Fürth şehrinde 100 bin kişiye 4 bin 14 suç düşüyor. 

En güvenli şehirler arasında Bavyera eyaletine bağlı Fürth’ün yanı sıra Fürth yakınlarındaki Erlagen ve Köln yakınlarındaki Bergisch-Gladbach şehirleri geldi.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.