Fransa’da 27 yaş ve altı gençlere ülke genelinde geçerli Tren Geçiş Kartı uygulaması bu yıl yaz aylarında başlıyor. Aylık kart ücreti 49 euro olacak.

Yapılan açıklamaya göre Temmuz ve Ağustos aylarında ilk denemeleri başlayacak olan uygulamada alınan kartlar Intercite ve TER hatlarında geçerli olacak. Kartlar hızlı TGV trenlerinde geçmeyecek.

Almanya’da başarılı bir şekilde uygulanan 27 yaş altı Almanya Bileti uygulamasının Fransa’da gecikmesinin üç bölgeden kaynaklandığını ifade eden Fransa Ulaştırma Bakanı Patrice Vergriete, yapılan müzakerelerin sonuç verdiğini ve yaz aylarında tüm bölgelerde uygulamaya geçileceğini bildirdi.

Fransız çiftin büyük şansı: Her biri aynı piyangodan 1,8 milyon euro kazandı Fransız çiftin büyük şansı: Her biri aynı piyangodan 1,8 milyon euro kazandı

Bakan Vergriette, gençleri tren yolculuğuna teşvik etmek için uygulamaya alınan Tren Geçiş Kartı üike 700 bin gencin seyahat etmesinin amaçlandığını sözlerine ekledi.

Tren Geçiş Kartı maliyetinin yüzde 80’i devlet tarafından karşılanacak. Temmuz ve Ağustosa ayında başlanacak denemelerden olumlu sonuç alınması halinde, uygulama tüm yıl devam edecek.
©Sonhaber.eu
Fotoğraf: KARELEM - Wikipedia

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.