Almanya'da enerji dönüşümünün dijitalleşmesini hızlandırmak amacıyla kabul edilen 'Akıllı Sayaç Yasası' kapsamında, 2032 yılına kadar tüm evlere akıllı sayaç takılması planlanıyor.

2023 yılında yürürlüğe giren bu yasa, özellikle yüksek elektrik tüketimi olan ve kendi elektriklerini üreten tüketicileri hedef alıyor.

2025 yılında başlayacak olan bu uygulama ile ilk etapta tüketicilerin yüzde 20'sine, 2030 yılı sonuna kadar da en az yüzde 95'ine akıllı sayaç takılması hedefleniyor. Akıllı sayaçlar sayesinde tüketiciler, elektrik tüketimlerini daha iyi anlayarak tasarruf yapabilecekler.

Bu sistemler aynı zamanda elektrik şebekesinin daha verimli kontrol edilmesine ve elektrik üretimi ile tüketiminin uyumlu hale getirilmesine katkı sağlayacak. Federal Konsey tarafından Mayıs 2023'te onaylanan yasa, Almanya'nın enerji ve iklim hedeflerine ulaşılmasında önemli bir rol oynaması bekleniyor.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Avrupa genelinde eş zamanlı olarak 24 saatlik hız kontrolü gerçekleşecek Avrupa genelinde eş zamanlı olarak 24 saatlik hız kontrolü gerçekleşecek

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.