Almanya’nın Leipzig kenti yakınlarındaki A9 otoyolunda meydana gelen kazada bir yolcu otobüsü devrildi.  Saksonya Polisinin "X" üzerinden yaptığı açıklamaya göre, A9 Otoyolu'nda sabah 9.45 sularında, Wiedmar ve Schkeuditzer Kreuz kavşakları arasında bir otobüsün karıştığı trafik kazasında en az 5 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Alman medyasında yer alan haberlerde onlarca yaralı olduğu ve yolun her iki yönünün trafiğe kapatıldığı belirtildi.

Basında yer alan haberlerde otobüs işletmecisi FlixBus'a ait araç Berlin'den İsviçre'nin Zürih kentine gitmekteydi. Otobüste 53 yolcu ve iki şoförün bulunduğu bildirildi. Otobüsünün sürüş kontrolünü kaybederek yoldan çıktığı ve yol kenarındaki ağaçlara çarparak devrildiği aktarıldı. 

Elde edilen bilgilere göre kazada en az 5 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı. Ancak henüz kesin sayı bilinmemekte. Yerel medyaya göre kazada 10’u ağır olmak üzere 50 kişi yaralandı. Çevredeki hastaneler yaralıları karşılamak için hazırlık yapıyor.

Acil servis ekipleri kaza mahallinde hazır bulunuyor. Beş helikopterin olay yerine sevk edildiği bildirildi. Bunların polis helikopteri mi yoksa travma helikopteri mi olduğu net değil.

A9 otoyolu Münih ve Berlin arasında önemli bir bağlantı. Kaza nedeniyle otoyol her iki yönde de kapatıldı.

Bu ciddi otobüs kazası otoyolun bu bölümünde meydana gelen ilk kaza değil. Mayıs 2019'da A9'un yaklaşık 15 kilometre güneyinde benzer bir kaza meydana gelmişti.  Bu kazada yine bir otobüs devrilmiş, bir kadın hayatını kaybetmiş ve bazıları ağır olmak üzere 70'in üzerinde kişi yaralanmıştı.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Avrupa genelinde eş zamanlı olarak 24 saatlik hız kontrolü gerçekleşecek Avrupa genelinde eş zamanlı olarak 24 saatlik hız kontrolü gerçekleşecek

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.euya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.