Artı49 haber sitesinde yayımlanan habere göre, Deutsche Flugsicherung'daki (DFS) teknik sorunlar, çarşamba günü Almanya'nın büyük bölümlerinde hava trafiğini kısıtladı. Federal kurum sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre problem Langen kontrol merkezindeki bir yazılım sorundan kaynaklanıyor Bir çözüm üzerinde çalışılıyor.

Fraport'a göre, tüm Avrupa hava sahası bile kesintiden etkileniyor. Havaalanı operatörü çarşamba günü yaptığı açıklamada, Frankfurt'ta operasyonlarda gecikmeler ve izole uçuş iptalleri olduğunu duyurdu. Yolcular, varışları için yeterli zaman ayırmalı ve kalkıştan önce mümkün olduğunca erken check-in masasında olmalıdır. Ayrıca uçuş durumunu önceden kontrol etmeniz öneriliyor.

Lufthansa, yalnızca Frankfurt Havalimanı'ndaki 44 uçuşunu iptal etmek zorunda kaldı. 5600 yolcu etkilendi.

Münih Havalimanı sözcüsü: "Sabah 8.45 itibariyle şu anda on iptal uçuşumuz var." Buna göre, iptal edilen güzergahlar Münih-Köln, Münih-Frankfurt ve Münih-Düsseldorf.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.euya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın